Yatak Islatma Hakkında

Yatak Islatmaya Karşı Alternatif Methodlar

I Stock _000025482735Large

Yatak ıslatmaya karşı alarmlar

Çocukların iç çamaşarılarının içine yerleştirilen, idrar ile temas ettiğinde aktive olan ve böylece çocuğu uyandırarak tuvalete gitmesini sağlayan alarmlar bulunur. Bu yöntem diğer yöntemlerin muhtemelen başarılı olmadığı ve alt ıslatmadan kurtulma konusunda yüksek motivasyona sahip, yaşça büyük(10 yaşından büyük) çocuklarda uygulanmalıdır.

Alt ıslatma alarmı çocuk tarafından hoş karşılanmıyorsa (kaygı, yorgunluk...), çocuğun çevresi tarafından hoş görülmüyorsa (ebeveynin ya da kardeşlerin çalar saate tepkisi) veya orta ve uzun vadede psikolojik etkiler doğuruyor, uykusunda bozukluklar ortaya çıkarıyorsa tedavi yöntemi kesilmelidir.

 

Yatakta istem dışı çiş kaçırmaya karşı ilaç tedavileri

Suyun böbrekler tarafından geri emilimini sağlayan çeşitli ilaçlar bulunmaktadır. Bu tedavi, diğer yöntem ve önlemlerin başarısız olduğu durumlarda, sadece doktor tarafından verilebilir.

Diğer yöntemler ve önlemler için '' Edinilmesi gereken iyi alışkanlıklar'' ve ''tedavi yöntemleri'' sayfalarını ziyaret edin. 

 

DRYNITES’I KULLANANLARDAN DINLEYIN

Yatak ıslatma konusunda yalnız değilsiniz. Aynı durumda olan veya geçmişte bu durumu yaşamış ebeveynleri ve çocukları dinleyin.

geri bildirimleriniz için

Echantillon gratuit  Drynites

YUKARI ÇIK