Alt Islatma Hakkında

Alt Islatmaya Karşı Alternatif Çözümler

Yatak Islatmaya Karşı Alternatif Metotlar

Alt Islatmaya Karşı Alarmlar

Çocukların iç çamaşarılarının içine yerleştirilen, idrar ile temas ettiğinde aktive olan ve böylece çocuğu uyandırarak tuvalete gitmesini sağlayan alarmlar bulunur. Bu yöntem diğer yöntemlerin muhtemelen başarılı olmadığı ve alt ıslatmadan kurtulma konusunda yüksek motivasyona sahip, yaşça büyük(10 yaşından büyük) çocuklarda uygulanmalıdır.

Alt ıslatma  alarmı çocuk tarafından hoş karşılanmıyorsa (kaygı, yorgunluk...), çocuğun çevresi tarafından hoş görülmüyorsa (ebeveynin ya da kardeşlerin çalar saate tepkisi) veya orta ve uzun vadede psikolojik etkiler doğuruyor, uykusunda bozukluklar ortaya çıkarıyorsa tedavi yöntemi kesilmelidir.

 

Yatakta İstem Dışı Çiş Kaçırmaya Karşı İlaç Tedavileri

Suyun böbrekler tarafından geri emilimini sağlayan çeşitli ilaçlar bulunmaktadır. Bu tedavi, diğer yöntem ve önlemlerin başarısız olduğu durumlarda, sadece doktor tarafından verilebilir.

Diğer yöntemler ve önlemler için ''Edinilmesi Gereken İyi Alışkanlıklar'' ve ''Tedavi Yöntemleri'' sayfalarını ziyaret edin.

 

DRYNITES’I KULLANANLARDAN DİNLEYİN

Yatak ıslatma konusunda yalnız değilsiniz. Aynı durumda olan veya geçmişte bu durumu yaşamış ebeveynleri ve çocukları dinleyin.

geri bildirimleriniz için

YUKARI ÇIK