Devam Etmesi Durumunda

DryNites®'ı Kullananlardan Dinleyin

Yatak ıslatma konusunda yalnız değilsiniz. Aynı durumda olan veya geçmişte bu durumu yaşamış ebeveynleri ve çocukları dinleyin.

DryNites'ı kullananlardan dinleyin

 

42 yaşındaki Emel Hanım'ın öyküsü:

« Kızım Begüm, arkadaşlarıyla birkaç günlük kampa katılmayı reddediyor…»    

‘‘ Kızım Begüm, altına kaçırdığının bilinmesinden ve onunla alay edilmesinden korktuğu için arkadaşlarıyla birkaç gün geçirmeyi reddediyordu. Öğretmenine bu konudan bahsettim, o da kendisine, aynı durumda olan tek çocuğun kendisi olmadığını, endişelenmemesini, onun yaşında çocuklar için özel külotlar olduğunu, ayrıca arkadaşlarıyla birkaç gün kampa gittiğinde yanında bu külotlardan bir paket bulundurmayı önerdiğini söyledi. Begüm artık herkesten gizli, kimsenin haberi olmadan DryNites® emici külodu giyebilecekti. Ertesi gün yatak ıslatmanın kesin çözümü için doktordan randevu aldık. …’’      

35 yaşındaki Seda Hanım'ın öyküsü:

« Mert eşyalarını saklıyordu…»

‘‘Ben ve eşim bazen, yatağını ıslattığında pijama ve çarşaflarını saklayan oğlumuz Mert’e karşı çok sert davranıyorduk. Onun bunu bilerek yaptığını düşündüğümüz için zaman zaman bu durum azarlamaya kadar varıyordu. Mert 8 yaşına geldiği zaman, konuyu bir doktorla konuştuk. Doktor bize, özellikle Mert’i azarlamamızı, bunun onun hatası olmadığını, diğer çocuklarda da ve özellikle erkek çocuklarında sık görülen bir durum olduğunu söyledi.

Bunun yanında Mert’e de bazı önerilerde bulundu, örneğin gündüz olabildiğince su içmesini fakat akşam ve geceleri ise su içmeyi azaltmasını önerdi. Ona, ıslanmış eşyalarını saklamak yerine onlardan sorumluluk duymasını ve endişelenmemesini çünkü ‘‘gece yatak ıslatma’’ durumunun geçici olduğundan bahsetti.  Bu durumun oğlumuzu ne denli mutsuz ettiğini anlayamamışız. Gerçekten de, Mert’le konuşulduğundan beri Mert aynı Mert değil, kendinden daha emin. Özellikle diğer çocukların da aynı durumu yaşayabileceğini ve bunun için özel bir gece külodunun var olduğunu öğrenmesi onu yatıştırdı, güvenini sağladı. Artık durumu fark edilmeden- arkadaşında yatmaya gidebiliyor…’’  

45 yaşında Emir Bey’in öyküsü:

« Aylardır uyku yüzü görmüyorduk …»

‘‘ Özgür’ü tuvalete götürmek için gecede üç defa uyanmak çok sık yaşadığım bir sorundu.  Bunu normal bulmayabilirsiniz fakat eğer onu gece kaldırmazsam, yatağı ıslatıp beni çarşafları değiştirmeye çağırıyordu. Biliyor musunuz aslında onu uyandırmıyordum, onu klozetin üzerine koymam tuvaletini yapmaya başlaması için yeterli oluyordu. Çoğu kez oğlum hatırlamıyordu, fakat bu süreçte gitgide yoruluyor ve strese giriyordum. Her şeyi yanlış yaptığımı anlamak için, doktorumun bekleme salonunda bir broşüre bakmam gerekliymiş. Kendisine durumu anlattıktan sonra doktorum bana bir uzmana başvurmam gerektiğini söyledi. 7 yaşına giren Özgür sadece geceleri yatağını ıslatmuyor aynı zamanda gündüzleri de altına kaçırıyordu. Doktorum bana mesanesin gelişmemiş olabileceğinden bahsetti. Özgür’ü muayene ettirmeyi beklerken okuduğum broşürdeki küçük önerileri uyguladım ve  DryNites® gece külotlarından satın aldım. Özgür bu ürünleri çok sevdi, tabi ki ben de.         

9 yaşında Ali’nin öyküsü:

« Ağabeyim bana ‘çişli’ adını takmıştı…» 

‘‘ Benim ismim Ali, 9 yaşındayım. Daha önceleri sürekli altımı ıslatıyordum, bu da beni çok üzüyordu çünkü yatağım sabahları hep ıslak oluyordu ve tekrar yıkanması gerekiyordu. Ayrıca benim yüzümden annem her şeyi değiştiriyordu. Ağabeyim benimle dalga geçiyor ve bana ‘‘çişli’’ diye sesleniyordu. Hastanede bir doktora görünmüştüm, doktor bana yatak ıslatmanın önemli olmadığını ve bir çok arkadaşımda da olabileceğini söyledi. Doktor anneme beni azarlamamasını söyledi çünkü çocuklar yataklarını ıslatmazlarmış. Okulda çok su içip az tuvalete çıkarak idrar torbamı geliştirebileceğimden bahsetti. Bana yatağımı kuru tutmam için emici gece külodunu gösterdi, annem de satın aldı. Bu külot giysilerimin altından belli olmuyordu böylece kardeşim bir şey görmüyordu. Uyandığımda yatağımı kuru gördüğümde ne kadar mutlu olduğumu size anlatamam.

27 yaşındaki Dilan Hanım’ın öyküsü:

« Bu benim büyümeme yardımcı oldu..»    

«Biraz geri gittiğimde bütün bunların benim büyümeme vesile olduğunu fark ediyorum. Korkuyla anne ve babamı uyandırmak veya onları rahatsız etmemek için başımın çaresine bakışım. Yatağımı ıslattığım gecenin sonunda sabah kalkıyordum, çarşaflarımı alıyordum, yerine temizlerini yayıyordum, temizlenmek için bir banyo turu, pijamalar da kurutulmaya ve işte bitti! Kim der ki 6 yaşında çocuk bunları yapmayı öğrenir? »

18 yaşındaki Burcu’nun öyküsü:

« Kardeşler arasında dayanışma..»    

«Büyük ablam her sene yaz kampına giderdi. Ben de gitmeye çok özenirdim. Bir sene, ailem beni onunla gönderdi. Çok mutluydum ve emici gece külotlarım gizli kalsın diye her şeyi yapmıştım. Her şey çok güzel gidiyordu ta ki ablam benim geceleri yatağımı ıslattığımı yayana kadar. Kaldığım bütün süre boyunca çocuklar benimle alay etti, ablam da başı çekiyordu…Bunun beni ne kadar üzdüğünü şimdi bile hatırlıyorum. Bugün, bütün abi ve ablalara öğüt vermem gerekirse bu da birbirinizi destekleyin, birbirinizle dalga geçmeyin şeklinde olur. »

45 yaşındaki Can Bey’in öyküsü:

« Gece yatağı ıslatmaya son vermek için küçük görevler »   

«Doktorumuz Mehmet Bey’in tavsiyelerini aldıktan sonra, oğlumla beraber, uykuya gitmeden önce tuvalete gitme ve akşam yemekleri sırasında alınacak su miktarı gibi bazı görevler oluşturduk. Oğluma kabaca ‘‘yatağını ıslatmamak için sana takip edilecek birkaç basit görev veriyorum. 1’inci görev: Yatmadan önce tuvalete gidilecek. Büyüklerin yatmadan önce tuvalete gitmediklerini düşünüyorsan bu yanlış çünkü büyükler de yatağa gitmeden önce tuvalete çıkarlar. 2’ inci görev: Akşamları şekerli ve gazlı içecekler içilmeyecek, su tüketimi azaltılacak. ''Görevlerini kabul ediyor musun?’’ dedim. Bunları hemen kabul etti. Oğlum artık kesinlikle yatağın ıslatmıyor, durumun üstesinden gelmemiz sadece bir kaç ayımızı aldı, diyebilirim.»

Ürün Çeşitleri
 
DryNites® Emici Gece Külodu

DryNites® Ürün Çeşitleri

YUKARI ÇIK