Devam Etmesi Durumunda

Ne Zaman Bir Doktora Danışmak Gerekir?

Yatak Islatmayla İlgili Bir Doktora Ne Zaman Başvurmak Gerekir?

Eğer çocuğunuz veya siz alt ıslatma durumundan endişeleniyor ve bu konuda rahat hissetmiyorsanız çocuğunuzun tedavisini kolaylaştırmak için bir doktora veya bir uzmana danışabilirsiniz.

1. Doktor tedavisi:

-  Çocuğunuz 5-6 yaşındaysa ve alt ıslatma konusunda endişeleriniz varsa bir doktora danışabilirsiniz. Fakat çocuğunuz 7 yaşından büyük ve hala alt ıslatma durumunu yaşıyorsa mutlaka bir doktora danışmanızı öneririz.

-  Çocuğunuz 5 yaşından küçük ve idrar kaçırma durumu sadece gece değil gün içinde de yaşanıyorsa bir doktora danışmanızı öneririz.

- Çocuğunuz alt ıslatmayı bırakmış fakat belirli bir süre sonra (en az 6 ay) tekrardan altını ıslatmaya başlamışsa (Küçük kazalar her zaman olasıdır, düzenli bir alt ıslatma durumu söz konusu ise) bir doktora danışmanızı öneririz. 

2. Çocuk doktoru (pediatrist) tedavisi:

Doktorunuzun önerilerini uyguladığınız ve bu önerilerin başarılı olmadığı durumlarda veya direkt olarak doktorunuzun önerisiyle bir pediatriste danışabilirsiniz.

3. Çocuk ürolojisi doktoru tedavisi:

Tedavi eden doktorunuzun veya pediatristinizin doğrudan yönlendirmesiyle ve esas olarak gece alt ıslatmanın yanında gündüz de alt ıslatma durumlarının yaşandığı hallerde bir çocuk ürolojisi doktoruna danışmanızı öneririz. 

4. Psikolog tedavisi:

Çocuğunuzun alt ıslatmaya karşı aşırı tepkisi olması (suçluluk, utanma duygusu, kendine güveni kaybetme, içe kapanmaya meyil) ve buna bağlı olarak bir takım psikolojik bozuklukların ortaya çıkması (depresyon, davranış bozuklukları, dikkat eksikliği-hiperaktivite bozukluğu, anksiyete bozukluğu) durumunda tedavi eden doktorunuzun/pediatristinizin önerisi ile bir psikoloğa başvurabilir veya psikolog tedavisini doktor/pediatrist tedavinizle birlikte eş zamanlı olarak yürütebilirsiniz.

5. Okul hemşiresi, okul doktoru ve öğretmene danışma:

Çocuğunuzun bir okul gezisine katılacağı ve/veya tedavisi gereği okulda çeşitli uygulamaların (tuvalete erişim, içecekler vs) yapılması gerekeceği durumlarda bu kişilerle iletişim kurularak durum hakkında bilgi sahibi olmalarının sağlanmasını öneririz.

Ürün Çeşitleri
 
DryNites® Emici Gece Külodu

DryNites® Ürün Çeşitleri

YUKARI ÇIK